kurucumuzdan mesaj var


Sayın velilerimiz, Kıymetli öğretmenlerimiz Sevgili Öğrencilerimiz,

Bakanlığımızca hazırlanan Eğitim programları küresel gerçeği dikkate alarak sürdürülebilir değişim ve gelişme için yenilenmektedir.
Çağlar Okulları olarak Kendi Kültürümüzü öğrenmenin yanında, 21. Yüz yıl becerilerini de kazandırarak, ülkemiz ve küresel gerçeği analiz edebilen, stratejik düşünebilen, girişimci, özgüveni yüksek lider yetiştirme hedefinde ve çabasındayız.
Bu hedeflere ulaşmamızda,
Atölye uygulamalarımız, bire bir geri besleme çalışmalarımız, aktif öğrenme, alternatif ölçme teknikleri, koç öğretmenliğimiz, proje tabanlı öğrenme modelimiz oldukça etkili olmaktadır.
Yine sizler için yönetim, öğretmen, veli ve çevre işbirliği ile kalite çemberini oluşturuyoruz.
Bilinen bir gerçek de , öğrenme sürecinde her çocuk özeldir. öğrencilerimizin farklı aynı zamanda güçlü yeteneklerini dikkate alan eğitim sürecinde başarı güdüsüyle öğrendiklerinden mutlu olmalarına özen gösteriyoruz.
Yine demokratik yönetişim anlayışı ile insan ilişkilerini sağlıklı yürüterek de farklılaşmayı, fark yaratmayı kalıcı hale getiriyoruz, öğretmenlerimizin ve siz sevgili öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. bu farklılığımızla “öğrenen kurum” olma iddiasında ve kararlılığındayız.

Ezbersiz Eğitim Kurumudur. rehberlik servisimizce her öğrencinin zeka alanları, öğrenme Stilleri belirlenmekte öğrencilerimizin güçlü olduğu alanlarda araştırma yaptırılmakta, araştırmalar için proje bankası kurulmuştur. Yine bir okuduğunu, bir dinlediğini, bir izlediğini anlama projesi de sürekli yürütülmektedir.
Yeniliklerimize ulaşmada zamanı verimli, kullanabilmek için okulumuzu erken Eğitim Öğretime açacağız, ancak öğrencilerimize yasaların verdiği tatil günlerini haziran ayı içerisinde kullandıracağız.

Çağlar farkının İlçemizde, İlimizde, Ülkemize ve yakın gelecek Dünyada da tanınacağına inanıyorum.
Bu güzel duygu ve beklentilerle siz sayın velilerimizin içten samimi katkıları için teşekkür ediyor, kıymetli öğretmenlerimizin ve sevgili öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum.

Yusuf KORKMAZ
ÖZEL ÇAĞLAR OKULLARI - 2017