2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI
ÖZEL ÇAĞLAR KOLEJİ
II. YABANCI DİL DERS HEDEFLERİMİZ


2019 -2020 Eğitim ve Öğretim yılında Okulumuzda Anasınıftan 7. Sınıfa kadar İspanyolca dersi II. Yabancı dil dersi olarak öğrencilerimizin öğrenimine sunulmaktadır.
Öğrencilerimiz neden İspanyolca öğrenmeli; öncelikle Dünya da en çok konuşulan dil olduğu için ve ülkemizde popülaritesi giderek artması sebebiyle okulumuzda tercih edilmektedir.
Öğrencilere başlangıç seviyesinde İspanyolca öğretilir. Amaç İngilizce'den sonra, ikinci yabancı dilde temel bilgiler kazandırmak; onların günlük konuşmalardaki basit cümleleri anlamalarını kullanma ve yazma yeteneklerini geliştirmektir.
Bu doğrultuda İspanyolca dersi için okulumuzda seçtiğimiz kitaplarımız da Avrupa Dil Portfolyosuna (The Common European Framework of Reference for Languages) uygun kitaplardan oluşmaktadır.
Anaokulunda daha çok dil ile tanışma ve sevdirme çalışmalarına ağırlık verilirken, ilkokulda basit kelimelerle başlayıp dil ve yaş seviyelerine uygun konuşma kalıpları ile iletişim kurması sağlanır. Ortaokul da ise öğrendiklerine ek olarak daha ileri bir seviyeye geçerler. Öğrencilerimiz dilbilgisi kurallarına bağlı kalarak günlük yaşamdaki konuşmaları rahat bir şekilde anlayabilir ve yazabilirler. Öğrencilerimiz, bir görüş, bir istek veya ihtiyaçlarını ifade edebilirler kısacası biraz daha akademik çalışılarak öğrencilerimizin dilsel gelişim göstermesi ve en önemlisi iletişim kurabilmelerini hedeflemekteyiz.


YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI