AKADEMİK KADROMUZANAOKULU KADROMUZ


Seval ÇAKIR / Anaokulu Öğretmeni


Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezun oldu.
2011-2012 yılında Sanayi-i Nefise Güzel Sanatlar ve Tasarım Atölyesi de Resim Eğitimi aldı.
2009/2015 yılları arasında bir çok kolejde 38-72 aylık - 3,4,5 yaş gruplarında Anaokulu / Anasınıfı Öğretmenliği görevi yaptı.
2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda Hazırlık Sınıfı öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Seminer, Kurs ve Eğitimler


~ Masal Anlatıcılığı ve Origami Eğitimi
~ Yaratıcılık
~ Resim Analiz Eğitimi
~ Peabody Resim Kelime Eşleştirme Eğitimi Kim Psikoloji
~ Masal Anlatıcılığı Masallarla Yola Çık - Judith Malika Liberman
~ Seiba Sıfır Noktasından Masallar - Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi
~ Metropolitan - Okul Olgunluğu Testi
~ Okul Öncesinde Temel Müzik Hareket Dans Eğitimi Orff-Schulwerk
~ İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi
~ Dijital Çağın Akıllı Çocukları ve Oyun - Kim Psikoloji
~ Okul Öncesi Müzik Etkinliklerinde Ritim
~ Okul Öncesi Yaratıcı – Drama
~ Okul Öncesi Öfke Yönetimi
~ Okul Öncesi Drama ve Dramatik Etkinlikler
~ Uluslararası Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme Odge Sempozyumu
~ Okul Öncesi Dönemde Problem Çözme Becerileri

Çiğdem DAĞCI BOZ / Anaokulu Öğretmeni


İstanbul üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldu.2009 yılında Ezo SUNAL Çocuk Atölyesi bünyesinde Brezilya’lı Orf ve Perküsyon Eğitmeni Estevao MARQUES’ten “Çocuklar İçin Ritim Çalışmaları, Dans ve Oyun Uygulamaları, Orf ve Perküsyon” eğitimleri aldı.2009-2016 yılları arasında Ankara ve İstanbul’da bir çok kolejde 4,5,6 yaş gruplarında Anasınıfı Öğretmenliği yaptı. Ayrıca “Otizm ve Otizmli Çoçuklar” ile ilgili çalışmalarda bulunmuş ve bir süre otizmli ve down sendromlu çocuklara grup eğitimi vermiştir.2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda anasınıfı öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Ece TÜZÜN / Anaokulu Öğretmeni


Beykent üniversitesi çocuk gelişimi bölümünden mezun oldu. Özel eğitimde okuma-yazma dersi, öğretmenler için öğrenme ve öğretme metodları gibi birçok alanda sertifika aldı. 2011-2018 yılları arasında birçok anaokulunda 3+4+5 yaş gruplarında anaokulu öğretmenliği yaptı.

İLKOKUL KADROMUZ


Canan KILIÇ 1/A Sınıf Öğretmeni


1988 yılında Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi , Fransız Dili Ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1992 yılında başladığı sınıf öğretmenliği görevini Erzurum ve Antalya ‘da sürdürdü. 2009-2011 yılları arasında MEB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ‘ne bağlı olarak yurt dışı görevine atandı. Fransa -Lyon ‘da Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni olarak görev yaptı. MEB ‘nda 23 yıl görev yaptıktan sonra emekli oldu. O tarihten beri Antalya ve İstanbul ‘daki özel okullarda sınıf öğretmeni olarak görevine devam etmiştir.Halen Özel Çamlıca Çağlar Kolejinde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

SEMİNER , KURS VE EĞİTİMLER


2014 Antalya, Öğrenci Koçluk Eğitimi
2014 Antalya, Dikkat Artırma Teknikleri Kursu
2014 Antalya, Temel Enerji Kursu (30 saat)
2012 Antalya, Temel Eğitim Öğretmenlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi ve Çalışmaları
2012 Antalya, AB Projeleri Eğitim Semineri
2009 Yalova, Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri
2008 Antalya ,Topyekün Sivil Savunma Hizmetleri Eğitimi
2006 Erzurum, Birleştirilmiş Sınıf Eğitimi Kursu (30 saat)
2006 Antalya ,Test Sınav Görevlisi Yetiştirme Kursu
2006 Çayeli/Rize, Okuma Yazma Öğretimi
2005 Antalya ,Microsoft Office Exell Kursu
2003 Antalya, Performans Değerlendirme
1999 Erzurum, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Programı
1998 Erzurum, Bilgisayar Birinci Kademe Kullanım
1998 Erzurum, Rehberlik Eğitimi
1993 Erzurum, Fen Araçlarını Kullanma Kursu


Ülkü Aracı / 2 / A Sınıf Öğretmeni


İlk ve orta öğrenimini Gaziantep'te, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı'na sınıf öğretmeni olarak atandı.
2004 Yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği kariyer sınavında başarılı olarak “Uzman Öğretmen” unvanını aldı.
Görev süresince;
Laboratuvar Kullanma teknikleri,
Zaman, sınıf yönetimi,
Yapılandırmacı öğrenme yaklaşımı kapsamında alternatif ölçme ve değerlendirme,
İngilizce öğretimi,
Eğitimde bilişim teknolojilerini kullanma,
Diksiyon ve güzel konuşma,
Görsel sanatlar öğretim yöntemleri,
Ekolojik okur yazarlık,
Toplam kalite yönetimi,
Zeka oyunları, kurs ve seminerlerine katıldı,
Çocuk oyunları etkinliklerinde ilçe eğitim koordinatörlüğü yaptı.
Derslerinde, İngilizce Matematik, İleri Matematik, Matematik Oyunları ve bilişim teknolojileri etkinliklerinden aktif olarak yararlanmaktadır.
Çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan eğitim içerikli makaleleri bulunmaktadır.
Halen, Çağlar Eğitim Kurumlarında sınıf öğretmenliği görevini yürütmektedir.
İlgi Alanları;
Bağlama çalmak,
Kitap Okumak,
Briç ve zeka oyunları.

Zehra İrem TAŞKIN 2/B Sınıf Öğretmeni / İlkokul Eğitim Koordinatörü


2002 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Özel okullarda zümre başkanlığı yaptı. Ece ile Efe National Geographic 2015 basımlı Matematik (1.2.ve 3. Sınıf) 1.Sınıf Okumayı seviyorum kitaplarının yazar kadrosunda görev aldı. Yaratıcı Drama eğitmenliği ve Öğrenci Koçluğu sertifikalarına sahiptir. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğrenim görmektedir. Yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle 2016 yılında Elele ve Avon dergileri tarafından "Yılın Kadını" seçildi ve ödül aldı.

Seminer, Kurs ve Eğitimler
• Okuma Kültürü ve Türkçe Öğretimi Tudem Yayın grubu
Prof. Dr. Sedat SEVER 'Etkinliklerle Okuma Kültürü Ve Türkçe Öğretimi'
• Aktif Öğrenme Ortamları ‘ Doğuş Okulları, Prof Dr. Fersun PAYKOÇ’
• Breeze ‘MEF Okulları’
• Sınıf İklimi ‘Persona Psikolojik Danışmanlık’
• Eğitimde Yaratıcı Drama ‘MEF Okulları’
• Koçluk Eğitimi ve Becerileri ‘MEF Okulları’
• Boğaziçi Üniversitesi ‘ İngilizce Kursu’
• Marmara Üniversitesi ‘ Bilgisayar Kursu’
• Öğrenci Değişim Programı - Norveç

Mahir AŞÇI / 3 / A Sınıf Öğretmeni


1979 yılında (Gazi Üniversitesi) Çankırı Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. MEB okullarında toplam 33 yıl öğretmenlik yaptı ve 2013 yılında emekli oldu. Halen, Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında olarak görev yapmakta olup; evli ve iki çocuk sahibidir. Matematik ders araçları alanında, “Elektronik Çarpım Tablosu” adlı buluşun sahibi olup, bu alanda patent sahibidir.

Sezai EKİNCİ 4 / A Sınıf Öğretmeni


19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Birçok özel okulda sınıf öğretmeni ve üstün zekalılar sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Halen Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında 3.Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Bilgisayar Uzmanlık Alanları
CSS, Microsoft Office, Q Klavye On Parmak, PHP, HTML, Javascript, Mysql, Adobe Flash, JQuery, Ajax

Seminer, Kurs ve Eğitimler
Future Problem Solving İnternational
Applied Creative Reading
Öğrenci Tanıma Teknikleri ve Koçluğu
Soru Yazma Teknikleri
İnovatif Liderlik Eğitimi

İlgi Alanları
Gitar Çalmak, Fotoğrafçılık

Ziynet EKİZ 4 / B Sınıf Öğretmeni


Sivas Eğitim Enstitüsü'nden mezun oldu. 2003 yılında Sınıf Öğretmeni olarak Devletten emekli olduktan sonra 10 yıl Özel okullarda görev yaptı. Halen Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında 3. Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta olup evli ve iki çocuk annesidir.

Burcu Ülkü / İngilizce Öğretmeni


01.09.1981 tarihinde Zonguldak'ta doğdu. İlk , orta ve lise eğitimini TED Zonguldak kolejinde tamamladı. 2005 yılında Bülent Ecevit üniversitesinden mezun oldu. Yaklaşık 10 yıldır çeşitli özel kurumlarda İngilizce öğretmenliği ve zümre başkanlığı ,Üsküdar üniversitesinde ise okutmanlık yaptı.2017-2018 eğitim öğretim yılında okulumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır

ORTAOKUL KADROMUZ


Özlem BOSTAN / İngilizce Öğretmeni


İngiltere Londra'da dünyaya gelmiş ,1991-1996 Winchmore High School’unu tamamlayıp 1996’da Türkiye’ye dönüş yapmıştır.Özel bir liseden mezun oldu. 1999-2003 Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyat bölümünden mezun oldu. 2002-2003 Marmara Üniversitesi’nde pedagojik formasyon programını tamamladı. 10 yıl çeşitli özel okullarda görev yaptı.2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda görevine devam etmektedir.

Nebahat BAŞOK / İngilizce Öğretmeni


Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalye Eyaletin’nde (Nordrhein Westfalen) Orta Okul ve Lise (Städt. Rivius-Gymnasium) eğitimini aldı.İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Almanca ve İngilizce Bölümleri’nden aynı anda (Çift-Anadal) öğretmen olarak mezun oldu.
Yurt içinde ve yurt dışında, çeşitli eğitim seminerlerine ve sertifika programlarına katıldı. Yurt dışındaki çeşitli okullar ile ortaklaşa yürütülen çeşitli projelerde görev aldı.
Evli ve iki çocuk annesi olan öğretmenimiz çeşitli özel okul ve kurslarda çalışarak edindiği tecrübesi ile çocuklarla etkili iletişim kurma ve problem çözme becerisi edindi. En son 11,5 yıl özel bir kolejde (Yabancı Diller Bölüm Başkanı + Almanca ve İngilizce Öğretmeni) görev yaptı.
2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren de okulumuzda İngilizce ve Almanca Öğretmeni ve Yabancı Diller Bölüm Koordinatörü olarak görev almaktadır.

Berrin HACISALİHOĞLU / İngilizce Öğretmeni


28.03.1978 tarihinde Trabzon’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Bilimleri ve Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümlerini bitirdi. Yurt içinde ve yurt dışında, çeşitli eğitim seminerlerine ve sertifika programlarına katıldı. Yurt dışındaki çeşitli okullar ile ortaklaşa yürütülen projelerde görev aldı. 10 yıllık özel okul tecrübesi ile çocuklarla etkili iletişim kurma ve problem çözme becerisi olan öğretmenimiz, 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev almaktadır.

Fulya TUNÇBİZ / Türkçe Öğretmeni


2005 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Çeşitli dershane ve özel okullarda Türkçe Öğretmeni ve Zümre Başkanı olarak çalıştı. 2005 ve 2006 yıllarında TDK dergisinde çeşitli denemeleri yayımlandı. Sacit Onan’ın sunduğu “Su Tadında” adlı programda “SEN” adlı şiiri birinci oldu.İkinci üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat İşletme Fakültesi işletme Bölümü'nden 2017 yilinda mezun oldu. Ayrıca İşitme Engelliler Tercümanlık Sertifikasına sahiptir. İşaret dilini aktif olarak kullanmakta olup eğitimle ilgili bilgi ve teknolojileri yakından takip eden ve derslerde kullanmaktadır 2015 yılından itibaren Çağlar Eğitim Kurumlarında Türkçe Öğretmenliği görevine devam etmektedir.

Mehmet Mustafa YAYA / Matematik Öğretmeni


Marmara Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Geçmiş yıllarda masa tenisi branşında uzun yıllar lisanslı masa tenisi oynadı ve Basketbola ilgisi sebebiyle 4 yıl basketbol hakemliği de yapmıştır, ayrıca Halk Oyunları dalında çeşitli festivallere katıldı. 2018 yılı itibari ile Çağlar Eğitim Kurumlarında görev yapmaktadır.

Murat AKYÜREK / Fen Bilgisi Öğretmeni


2007 yılında Marmara Üniversite Atatürk Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite son sınıfı Amerika’da burslu olarak okudu ve öğretmenlik stajını Amerika’da tamamladı.Çeşitli uluslararası projelerde görev aldı, 7 yıl çeşitli özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı. 2014 yılında Çağlar Eğitim Kurumları ailesine katıldı .Okulumuzun bilim atölyesinde Fen ve Teknoloji dersleri vermekte ve aynı zamanda okulumuzun proje koordinatörlüğünü yürütmektedir. İyi derece İngilizce biliyor, evli ve iki çocuk babasıdır.Okulumuzda görevine devam etmektedir.

Nilgün COŞARAN / Sosyal Bilgiler Öğretmeni


İstanbul’da dünyaya geldi. Trakya Üniversitesi’nden 2012 yılında mezun olup; çeşitli okullarda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yaptı. Beden Dili, İş Hayatında İletişim ve Sosyal Hayatta İletişim alanlarında eğitimler aldı. 2018 yılı itibariyle Çağlar Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yapmaktadır.

Suat TÜRKYILMAZ / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni


Özgeçmiş.

Müge BİLGEN DURMA / Görsel Sanatlar Öğretmeni


2005 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.
2007 yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Seramik bölümünde seramik eğitimi aldı.
Kurucu ekibinde olduğu seramik atölyesinde çocuklara seramik eğitimi verdi.
Uzun yıllar birçok farklı okulda Anaokulu – İlkokul – Ortaokul öğrencileriyle çalıştı.
Alanında çeşitli sergilere katıldı. Öğrencileri ile okul içi, okul dışı sergiler açtı.
Okullarda Seramik ve Ebru Atölyeleri kurdu.
Yurtiçinde ve İspanya , İtalya, Avusturya, Fransa, Rusya, Portekiz ,Yunanistan gibi ülkelerde bir çok müze ve sergileri gezdi. Gözlemlerini eğitimine yansıttı.
2014 yılından itibaren Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Seminer, Kurs ve Eğitimler:
o Resim ve Drama semineri – Abant İzzet Baysal Üniversitesi
o Seramik Eğitimi – Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
o Sanat Öğretmenleri için eğitim programları – Uluslararası İstanbul Bienali
o Ponart Sanat Öğretmenleri atölye çalışması – Marriott Otel
o Faber Castell, Bic, Stabilo, Pebeo – Sanat Öğretmenleri atölye çalışması
o Yaratıcı Çocuklar Derneği – Sıfır atık projesi – Sheraton Otel
o Tahta Baskı Eğitimi – Emine Kuşcul Atölyesi

M. Taha Altınöz / Bilişim Teknolojileri Öğretmeni


İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojisi Öğretmenliği bölümünden %100 burslu olarak mezun oldu. Özel sektörde bir süre çalıştıktan sonra 2014 yılın da öğretmenliğe başladı.Bilgisayar Bilimi Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansını yapıp TÜBİTAK projelerinde yer almaktadır. 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Ömer BEKDOĞDU / Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni


Özgeçmiş.

Gürkan GEDİKLİ / Müzik Öğretmeni


Özgeçmiş.