AKADEMİK KADROMUZANAOKULU KADROMUZ


Seval ÇAKIR / Anaokulu Öğretmeni


Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezun oldu.
2011-2012 yılında Sanayi-i Nefise Güzel Sanatlar ve Tasarım Atölyesi de Resim Eğitimi aldı.
2009/2015 yılları arasında bir çok kolejde 38-72 aylık - 3,4,5 yaş gruplarında Anaokulu / Anasınıfı Öğretmenliği görevi yaptı.
2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda Hazırlık Sınıfı öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Seminer, Kurs ve Eğitimler


~ Masal Anlatıcılığı ve Origami Eğitimi
~ Yaratıcılık
~ Resim Analiz Eğitimi
~ Peabody Resim Kelime Eşleştirme Eğitimi Kim Psikoloji
~ Masal Anlatıcılığı Masallarla Yola Çık - Judith Malika Liberman
~ Seiba Sıfır Noktasından Masallar - Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi
~ Metropolitan - Okul Olgunluğu Testi
~ Okul Öncesinde Temel Müzik Hareket Dans Eğitimi Orff-Schulwerk
~ İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi
~ Dijital Çağın Akıllı Çocukları ve Oyun - Kim Psikoloji
~ Okul Öncesi Müzik Etkinliklerinde Ritim
~ Okul Öncesi Yaratıcı – Drama
~ Okul Öncesi Öfke Yönetimi
~ Okul Öncesi Drama ve Dramatik Etkinlikler
~ Uluslararası Okul Temelli Olumlu Davranış Geliştirme Odge Sempozyumu
~ Okul Öncesi Dönemde Problem Çözme Becerileri

Çiğdem DAĞCI BOZ / Anaokulu Öğretmeni


İstanbul üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldu.2009 yılında Ezo SUNAL Çocuk Atölyesi bünyesinde Brezilya’lı Orf ve Perküsyon Eğitmeni Estevao MARQUES’ten “Çocuklar İçin Ritim Çalışmaları, Dans ve Oyun Uygulamaları, Orf ve Perküsyon” eğitimleri aldı.2009-2016 yılları arasında Ankara ve İstanbul’da bir çok kolejde 4,5,6 yaş gruplarında Anasınıfı Öğretmenliği yaptı. Ayrıca “Otizm ve Otizmli Çoçuklar” ile ilgili çalışmalarda bulunmuş ve bir süre otizmli ve down sendromlu çocuklara grup eğitimi vermiştir.2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda anasınıfı öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

İLKOKUL KADROMUZ


Ziynet EKİZ - Sınıf Öğretmeni


Sivas Eğitim Enstitüsü'nden mezun oldu. 2003 yılında Sınıf Öğretmeni olarak Devletten emekli olduktan sonra 10 yıl Özel okullarda görev yaptı. Halen Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında 3. Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta olup evli ve iki çocuk annesidir.

Sezai EKİNCİ - Sınıf Öğretmeni


19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Birçok özel okulda sınıf öğretmeni ve üstün zekalılar sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Halen Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında 3.Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Bilgisayar Uzmanlık Alanları
CSS, Microsoft Office, Q Klavye On Parmak, PHP, HTML, Javascript, Mysql, Adobe Flash, JQuery, Ajax

Seminer, Kurs ve Eğitimler
Future Problem Solving İnternational
Applied Creative Reading
Öğrenci Tanıma Teknikleri ve Koçluğu
Soru Yazma Teknikleri
İnovatif Liderlik Eğitimi

İlgi Alanları
Gitar Çalmak, Fotoğrafçılık

Kübra Ceylan - Sınıf Öğretmeni


İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu.
Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı..
2017-2018 arasında kadınlara yönelik spor merkezinde Antrenör olarakçalıştı.
Çeşitli eğitim konferans ve seminerlerine katıldı,
Bilim tarihi konferansında sunular gerçekleştirdi.
Galatasaray Üniversitesinde İngilizce eğitimleri aldı.
Osmanlıca kursuna katıldı Osmanlıca eğitimi aldı.
Halen Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda Sınıf Öğretmenliğini sürdürmektedir.


Cansu Doğan - Sınıf Öğretmeni


İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğinden bölümünden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde de ikinci bir bölüm için lisans eğitimi almakta.Hobi olarak 2011 yılından itibaren halk danslarında yer aldı. 2013 yılında çeşitli ilkokullar da halk dans eğitmenliği de yaptı. 2013 lisanslı profesyonel halk dansçısı olarak çeşitli yarışmalarda, gösterilerde dans etkinlikleri düzenlenerek yarışmalara ve gösterilere katıldı. 2020 yılından itibaren Çağlar Eğitim Kurumlarında Sınıf Öğretmenliği görevine devam etmektedir.

Ülkü Aracı - Sınıf Öğretmeni


İlk ve orta öğrenimini Gaziantep'te, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı'na sınıf öğretmeni olarak atandı.
2004 Yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği kariyer sınavında başarılı olarak “Uzman Öğretmen” unvanını aldı.
Görev süresince;
Laboratuvar Kullanma teknikleri,
Zaman, sınıf yönetimi,
Yapılandırmacı öğrenme yaklaşımı kapsamında alternatif ölçme ve değerlendirme,
İngilizce öğretimi,
Eğitimde bilişim teknolojilerini kullanma,
Diksiyon ve güzel konuşma,
Görsel sanatlar öğretim yöntemleri,
Ekolojik okur yazarlık,
Toplam kalite yönetimi,
Zeka oyunları, kurs ve seminerlerine katıldı,
Çocuk oyunları etkinliklerinde ilçe eğitim koordinatörlüğü yaptı.
Derslerinde, İngilizce Matematik, İleri Matematik, Matematik Oyunları ve bilişim teknolojileri etkinliklerinden aktif olarak yararlanmaktadır.
Çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan eğitim içerikli makaleleri bulunmaktadır.
Halen, Çağlar Eğitim Kurumlarında sınıf öğretmenliği görevini yürütmektedir.
İlgi Alanları;
Bağlama çalmak,
Kitap Okumak,
Briç ve zeka oyunları.


Mahir AŞCI - Sınıf Öğretmeni


1979 yılında (Gazi Üniversitesi) Çankırı Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. MEB okullarında toplam 33 yıl öğretmenlik yaptı ve 2013 yılında emekli oldu. Halen, Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında olarak görev yapmakta olup; evli ve iki çocuk sahibidir. Matematik ders araçları alanında, “Elektronik Çarpım Tablosu” adlı buluşun sahibi olup, bu alanda patent sahibidir.

Burcu Ülkü / İngilizce Öğretmeni


01.09.1981 tarihinde Zonguldak'ta doğdu. İlk , orta ve lise eğitimini TED Zonguldak kolejinde tamamladı. 2005 yılında Bülent Ecevit üniversitesinden mezun oldu. Yaklaşık 10 yıldır çeşitli özel kurumlarda İngilizce öğretmenliği ve zümre başkanlığı ,Üsküdar üniversitesinde ise okutmanlık yaptı.2017-2018 eğitim öğretim yılında okulumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır

ORTAOKUL KADROMUZ


Özlem BOSTAN / İngilizce Öğretmeni


İngiltere Londra'da dünyaya gelmiş ,1991-1996 Winchmore High School’unu tamamlayıp 1996’da Türkiye’ye dönüş yapmıştır.Özel bir liseden mezun oldu. 1999-2003 Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyat bölümünden mezun oldu. 2002-2003 Marmara Üniversitesi’nde pedagojik formasyon programını tamamladı. 10 yıl çeşitli özel okullarda görev yaptı.2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda görevine devam etmektedir.

Berrin HACISALİHOĞLU / İngilizce Öğretmeni


28.03.1978 tarihinde Trabzon’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Bilimleri ve Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümlerini bitirdi. Yurt içinde ve yurt dışında, çeşitli eğitim seminerlerine ve sertifika programlarına katıldı. Yurt dışındaki çeşitli okullar ile ortaklaşa yürütülen projelerde görev aldı. 10 yıllık özel okul tecrübesi ile çocuklarla etkili iletişim kurma ve problem çözme becerisi olan öğretmenimiz, 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev almaktadır.

Fulya TUNÇBİZ / Türkçe Öğretmeni


2005 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Çeşitli dershane ve özel okullarda Türkçe Öğretmeni ve Zümre Başkanı olarak çalıştı. 2005 ve 2006 yıllarında TDK dergisinde çeşitli denemeleri yayımlandı. Sacit Onan’ın sunduğu “Su Tadında” adlı programda “SEN” adlı şiiri birinci oldu.İkinci üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat İşletme Fakültesi işletme Bölümü'nden 2017 yilinda mezun oldu. Ayrıca İşitme Engelliler Tercümanlık Sertifikasına sahiptir. İşaret dilini aktif olarak kullanmakta olup eğitimle ilgili bilgi ve teknolojileri yakından takip eden ve derslerde kullanmaktadır 2015 yılından itibaren Çağlar Eğitim Kurumlarında Türkçe Öğretmenliği görevine devam etmektedir.

Kerime Küskü / Türkçe Öğretmeni


Beykent Üniversitesinden mezunu olup ,çeşitli özel okullarda görev yaptı.Ayrıca Bostancı Halk Eğitim Merkezinde yetişkinlere Okuma - Yazma eğitimi verdi. Yabancılara Türkçe Ders Eğitimi verdi. İşitme Engelliler Tercümanlık Sertifikasına sahiptir. Ayrıca Sınıf Yönetimi, Hızlı Okuma ve Anlama, Eğitim ve özgürlük konulu çalışmalara katılmış, bu alanlarda öğretici sertifikaları mevcut olup ,Aliye Uzunatağan'dan "Kişisel Gelişim ve Drama Eğitimi" almış, Özel Öğretim için eğitimlere katılmış : Down Sendromu, Disleksi ile çalışmalar yapmıştır. Beykent 2020 yılı itibaren Çağlar Eğitim Kurumlarında Türkçe Öğretmenliği görevine devam etmektedir.

Mehmet Mustafa YAYA / Matematik Öğretmeni


Marmara Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Geçmiş yıllarda masa tenisi branşında uzun yıllar lisanslı masa tenisi oynadı ve Basketbola ilgisi sebebiyle 4 yıl basketbol hakemliği de yapmıştır, ayrıca Halk Oyunları dalında çeşitli festivallere katıldı. 2018 yılı itibari ile Çağlar Eğitim Kurumlarında görev yapmaktadır.

Murat AKYÜREK / Fen Bilgisi Öğretmeni


2007 yılında Marmara Üniversite Atatürk Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite son sınıfı Amerika’da burslu olarak okudu ve öğretmenlik stajını Amerika’da tamamladı.Çeşitli uluslararası projelerde görev aldı, 7 yıl çeşitli özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı. 2014 yılında Çağlar Eğitim Kurumları ailesine katıldı .Okulumuzun bilim atölyesinde Fen ve Teknoloji dersleri vermekte ve aynı zamanda okulumuzun proje koordinatörlüğünü yürütmektedir. İyi derece İngilizce biliyor, evli ve iki çocuk babasıdır.Okulumuzda görevine devam etmektedir.

Nilgün COŞARAN / Sosyal Bilgiler Öğretmeni


İstanbul’da dünyaya geldi. Trakya Üniversitesi’nden 2012 yılında mezun olup; çeşitli okullarda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yaptı. Beden Dili, İş Hayatında İletişim ve Sosyal Hayatta İletişim alanlarında eğitimler aldı. 2018 yılı itibariyle Çağlar Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yapmaktadır.

Müge BİLGEN DURMA / Görsel Sanatlar Öğretmeni


2005 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.
2007 yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Seramik bölümünde seramik eğitimi aldı.
Kurucu ekibinde olduğu seramik atölyesinde çocuklara seramik eğitimi verdi.
Uzun yıllar birçok farklı okulda Anaokulu – İlkokul – Ortaokul öğrencileriyle çalıştı.
Alanında çeşitli sergilere katıldı. Öğrencileri ile okul içi, okul dışı sergiler açtı.
Okullarda Seramik ve Ebru Atölyeleri kurdu.
Yurtiçinde ve İspanya , İtalya, Avusturya, Fransa, Rusya, Portekiz ,Yunanistan gibi ülkelerde bir çok müze ve sergileri gezdi. Gözlemlerini eğitimine yansıttı.
2014 yılından itibaren Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Seminer, Kurs ve Eğitimler:
o Resim ve Drama semineri – Abant İzzet Baysal Üniversitesi
o Seramik Eğitimi – Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
o Sanat Öğretmenleri için eğitim programları – Uluslararası İstanbul Bienali
o Ponart Sanat Öğretmenleri atölye çalışması – Marriott Otel
o Faber Castell, Bic, Stabilo, Pebeo – Sanat Öğretmenleri atölye çalışması
o Yaratıcı Çocuklar Derneği – Sıfır atık projesi – Sheraton Otel
o Tahta Baskı Eğitimi – Emine Kuşcul Atölyesi

M. Taha Altınöz / Bilişim Teknolojileri Öğretmeni


İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojisi Öğretmenliği bölümünden %100 burslu olarak mezun oldu. Özel sektörde bir süre çalıştıktan sonra 2014 yılın da öğretmenliğe başladı.Bilgisayar Bilimi Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansını yapıp TÜBİTAK projelerinde yer almaktadır. 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Özel Çamlıca Çağlar Eğitim Kurumlarında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Fırat Semercioğlu / Müzik Öğretmenİ


Marmara Üniversitesi mezunu olup Çello-Piyano-Gitar dallarında eğitim alarak bu alanlarda çeşitli çalışmalar yapmıştır. 2013-2015 yılları arası Boğaziçi Caz Korosu'nda kazandığı koristlik tecrübesiyle çeşitli korolarda şeflik yapmış ve ilgili workshoplara katılmıştır. Öğretmenliğin yanısıra aktif bir şekilde müzisyenliğe de devam etmekte ve yurtiçi-yurtdışı çeşitli konserlerde bulunmaktadır.

Aykut Tuna / Beden Eğitimi Öğretmenİ


Marmara Üniversitesi mezunudur.
2002-2020 tarihleri arasında sırasıyla Marmara Üniversitesi Sağlık Kültür Daire Başkanlığı'nda fitness eğitmenliği ,Fenerbahçe Spor Kulübü Maltepe, Kartal ve Yakacık spor okullarında antrenörlük ve koordinatörlük yaptı. Galatasaray Spor Kulübü Kartal Futbol Okulları sorumlusu olarak görev yaptı. 4 yıldır özel okullarda Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 2020 yılından itibaren Çağlar Eğitim Kurumlarında Beden Eğitimi Öğretmenliği görevine devam etmektedir.


Ayça Eliballı / İspanyolca Öğretmenİ


İstanbul Aydın Üniversitesi Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik bölümünden mezun oldu. ERASMUS + programı ile İspanya’nın Endülüs Bölgesinde bulunan Huelva Universitesi’nde (Universidad de Huelva) hibeli bir şekilde İspanyol Dili bölümünde eğitim görmeye hak kazandı.
Avrupa dillerine yatkınlığı sayesinde portekizce, italyanca ve fransızca dilleri üzerinde çalıştı ve bir süre Portekiz’e gidip dili üzerinde pratik yaptı.
İleri seviyede ingilizcesi ve öğrendiği kodlama yazılımı ile 2019 yılında dil-yazılım kurslarında ingilizce öğretmenliği yaptı.
Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.
Ataol Behramoğlu’nun “Çeviri Nedir?” semineri başta olmak üzere birçok çeviri seminerlerine katıldı.
Sağlık bölümüne olan ilgisinden dolayı 2015 yılında anestezi eğitimi ve sonrasında ilkyardım sertifikası aldı..
Dilin en iyi çocuk yaşta öğrenileceği fikrini savunmakta ve çocuklarımızın geleceğimiz olduğu farkındalığı anlayışı ile öğretmenlik görevini yürütmektedir.
2020 yılından itibaren Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda İspanyolca-İngilizce öğretmenliğini sürdürmektedir.


Büşra Yalçın / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni


Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu
Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü de bitirmektedir.
2014–2015 yıllarında Mevlana Yabancı Dil Üniversite değişim programıyla Ürdün Zarqa Private University'de eğitim gördü.
Şu anda İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktadır.
Bir çok okulda öğretmenlik yapmış çocuk edebiyatına özel ilgisi olduğundan çocuk kütüphanesinde gönüllü olarak görev yapmıştır.
Halen Özel Çağlar Eğitim Kurumları’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğini sürdürmektedir.

Hümeyra Özbek / Psikolojik Danışman


Özgeçmiş